Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

в Україні набув чинності Закон, який буде штрафувати банки за приховування реальної вартості про свої послуги та продукти.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > в Україні набув чинності Закон, який буде штрафувати банки за приховування реальної вартості про свої послуги та продукти.

в Україні набув чинності Закон, який буде штрафувати банки за приховування реальної вартості про свої послуги та продукти.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Друзі, на минулому тижні 19 січня, в Україні набув чинності Закон, який буде штрафувати банки за приховування реальної вартості про свої послуги та продукти. Відповідні норми містяться в документі №122-IX, прийнятому Парламентом ще в вересні минулого року.

Що це означає?
Таким чином, вже цього понеділка, фінансові компанії зобов’язали покінчити з прихованими платежами за свої послуги. Окрім цього, банки зобов’язані розкрити інформацію про вартість комісії третім особам. А також розкрити інформацію про платежі за додаткові послуги (страхових компаній, нотаріусів, тощо).
Зверніть увагу, що банкам забороняється змінювати кредитні договори в односторонньому порядку, включаючи передачу даних 3-м особам.

Для чого це потрібно?
У такій спосіб чиновники вирішили покласти на Нацбанк зобов’язання щодо захисту прав споживачів фін. послуг. Відтепер Регулятору зможе регулювати дії учасників фінансових ринків стосовно клієнтів.
Окрім цього, прийнятий документ усуває нав’язування банками непотрібних послуг для клієнта. Закон також передбачає єдині правила для банків і небанківських установ в сфері реклами фін. послуг.

Як будуть штрафувати?
Якщо банк не розкрив клієнту інформацію про послуги в повному обсязі, відповідним Законом передбачено штрафи від 300 до 600 НМДГ (5100 грн — 10 200 грн) за кожен випадок.

Друзі, а що Ви думаєте про такі зміни? Чи стикалися Ви з випадками, коли Банки нав’язував Вам зайві або непотрібні послуги? Поділіться Вашою думкою …

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук