Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Тетяна Гуренко про основні нюанси Пан-Євро-Мед для експортерів.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Тетяна Гуренко про основні нюанси Пан-Євро-Мед для експортерів.

Тетяна Гуренко про основні нюанси Пан-Євро-Мед для експортерів.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Як відомо 1 січня 2019 року у двосторонній торгівлі вступили в дію Преференційні правила походження товарів між Україною та Європейським Союзом. Конвенція Пан-Євро-Мед – інструмент, розроблений Європейським Союзом та спрямований на взаємовигідну співпрацю країн між собою.

Для застосування Україною положень Конвенції необхідним є виконання двох умов: наявність з країною-учасницею Конвенції угоди про вільну торгівлю та використання правил походження Конвенції в існуючих угодах про вільну торгівлю. Тобто, Україна та її партнери повинні внести зміни до чинних угод про вільну торгівлю у частині застосування Конвенції. За своєю суттю кумуляція дозволяє товару з однієї країни надалі використовуватися у процесі виробництва в іншій країні без втрати статусу походження, у тому випадку, якщо між країнами підписана угода про вільну торгівлю (УВТ).

Розрізняють три види кумуляції. Перший – двостороння кумуляція, товари вважаються товарами, що походять із України, якщо такі товари отримано (вироблено) на даній території з використанням матеріалів, які походять із Європейського Союзу (за умови, що обробка, виконана в Україні). Тобто, використовуються матеріали виготовлені з країн-партнерів без втрати походження.

Другий вид – діагональний, коли використовується мережа угод про вільну торгівлю з ідентичними правилами походження. Третій вид – це повна кумуляція. Вона дозволяє використовувати у виробництві матеріали, що не мають статусу походження у країні-партнері за угодою про ЗВТ за умови їх подальшої переробки або/чи обробки для отримання статусу походження.

Конвенція Пан-Євро-Мед спирається саме на діагональну кумуляцію. Вона суттєво розширює можливості для преференційного походження готової продукції, виготовленої з компонентів походженням з двох та більше країн. Таким чином, встановлюються єдині правила для підтвердження походження товару для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Преференційне походження є підставою для зниження ввізного мита.

Україна вже уклала відповідні угоди з ЄС, ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), Чорногорією, Македонією, Ізраїлем. Першим трикутником, у якому запрацює саме діагональна кумуляція, може стати трикутник ЄС – Україна – Ізраїль, тому що можливість застосування Конвенції вже передбачено Договором про вільну торгівлю.

За ініціативою ДФС Підкомітетом Україна – ЄС з питань митного співробітництва 21 листопада 2018 року було прийнято Рішення № 1/2018 про заміну у торгівлі з ЄС правил походження на правила походження Регіональної конвенції про Пан-Євро-Мед преференційні правила походження.

Процедура експорту в рамках Конвенції вимагає отримання сертифікату EUR-MED або сертифікату з перевезення форми EUR.1. Обидва сертифікати будуть видаватися структурними підрозділами митниці.

На відміну від сертифікату EUR.1, у сертифікаті EUR-MED обов’язково має бути заповнена Графа 7 (Remarks). У разі якщо товар отримав статус преференційного походження на підставі кумуляції, у Графі 7 необхідно перелічити країни, звідки походить сировина та/або комплектуючі, які були використані у виробництві (Cumulation applied with…).

Мета приєднання до Пан-Євро-Мед— зробити Україну більш привабливою для іноземного та внутрішнього інвестора, який цікавиться переробкою або виробництвом готової продукції на експорт. Наразі вкрай важливо просувати та захищати економічні інтереси українських товаровиробників та експортерів, забезпечувати збалансованість тарифної політики, у тому числі, по відношенню до чутливих груп промислових товарів, які мають стати підґрунтям для створення сприятливих умов розвитку торговельно-економічного співробітництва.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук