Банкіри можуть більше не розраховувати нормативи миттєвої (Н4) та поточної (Н5) ліквідності.

Друзі та всі хто цікавиться ситуацією в банківській сфері, зверніть увагу, що з сьогоднішнього дня банкіри можуть не розраховувати нормативи миттєвої (Н4) та поточної (Н5) ліквідності.
З чим це пов’язано?
На початку серпня НБУ анонсував скасування двох застарілих і введення одного нового нормативу ліквідності. Пов’язано це з тим, що регулятор продовжує приводити нормативні вимоги для українських банків, відповідно до положень Базеля ІІІ. Нагадаємо, що документ Базель ІІІ – містить методичні рекомендації в галузі банківського регулювання. На зміну ж скасованим нормативам, ще в кінці минулого року прийшов стресовий показник LCR.
По суті, норматив Н4 став мало показовий в силу значних вкладень банкірів в ОВДП, а Н5 – фактично повністю дублює по своїй суті LCR.
Що в себе включає новий показник LCR?
1.Новий показник ліквідності LCR, дає можливість більш детально розкрити становище високоліквідних активів в банках.
2.Норматив LCR зобов’язує банки дотримуватися необхідного рівня ліквідності для покриття очікуваного відтоку грошових коштів.
Однак це не всі зміни, які чекають фінансові установи в нинішньому році. У квітні ми вже повідомляли, що Нацбанк анонсував впровадження нового економічного нормативу — коефіцієнт чистого стабільного фінансування NSFR. Чиновники обіцяють надати його концепцію вже в кінці осені а з початку 2020 року почати тестовий період розрахунку нормативу для кожного банку.
Більш детально про NSFR ви можете прочитати на нашому сайті -http://www.incolanse.com/%d0%bd%d0%b0%d1%86%d1%96%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d0%ba-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b0%d0%b2-%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b0/
Друзі, а що Ви думаєте щодо впровадження нових змін у банківській сфері? Напишіть в коментарях …