Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

В Україні можуть ліквідувати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > В Україні можуть ліквідувати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг.

В Україні можуть ліквідувати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Друзі, найближчим часом в Україні можуть ліквідувати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг(далі — Нацкомфінпослуг). Відповідний законопроект №1069 вже зареєстрований у Парламенті. Чиновники планують розділити повноваження Нацкомфінпослуг, між НБУ та НКЦПФР.

Як це буде працювати?
1. НБУ хочуть передати контроль над діяльністю кредитних спілок, страхових компаній, ломбардів та інших небанківських фінансових установ.
2. НКЦПФР буде здійснювати нагляд та регулювання на ринку цінних паперів, а також за діяльністю пенсійних фондів, та фондів фінансування будівництва.

Нагадаємо, що Верховною Радою 8 скликання вже була спроба проголосувати за схожу базову модель, тоді законопроект підтримали лише в першому читанні. Крім цього, меморандум з МВФ зобов’язував Уряд прийняти дану модель ще навесні 2019 року. Тоді більшість учасників фінансового ринку виступали категорично проти виписаних в ньому трактувань, побоюючись тиску з боку НБУ.

У законопроекті №1069 Національному банку істотно скоротили повноваження. Дана версія документу більш об’єктивна та дружелюбна до небанківським фінансовим установам. Законопроект істотно обмежує свободу Нацбанку. Приміром, в документі чітко виписані правила ліцензування, підстави для відкликання ліцензій, порядок проведення перевірок і санкції.

Окрім цього, учасники ринку просять також скоротити кількість регуляторів шляхом об’єднання наглядових функцій Нацкомфінпослуг та НКЦПФР в одному держоргані. А також зберегти передачу функцій Нацкомісії Нацбанку.
Друзі, а як Ви вважаєте, чи є наразі необхідність скасувати Нацкомфінпослуг та чи буде ефективним розділення її обов’язків між НБУ та НКЦПФР? Поділіться Вашою думкою в коментарях…

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук