Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Міжнародний діалог між Україною та Казахстаном.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Міжнародний діалог між Україною та Казахстаном.

Міжнародний діалог між Україною та Казахстаном.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Україна була однією з перших країн, які одразу після проголошення Республікою Казахстан своєї незалежності (16.12.1991 року) визнали її незалежною державою.  У свою чергу Казахстан визнав незалежність України 23.12.1991 року, і вже 23 липня 1992 року між двома країнами були встановлені дипломатичні відносини.

За період співробітництва було підписано ряд важливих документів, які сформували міцну нормативно-правову базу.  Протягом 27 років підписано близько 90 угод,  67 з яких регулюють відносини між двома державами. Ключовими документами є: «Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Казахстан» (1994), «Договір про економічне співробітництво на 1999-2009 рр.» (1999) та «Угода між Урядом України і Урядом Республіки Казахстан про вільну торгівлю» (1994) .

Ратифікований Сенатом Казахстану в листопаді 2019 року «Договір між Республікою Казахстан і Україною про екстрадицію» регламентує питання видачі осіб для притягнення їх до кримінальної відповідальності або приведення вироку суду до виконання.  Видача не здійснюється, якщо за вчинення злочину в обох країнах передбачено позбавлення волі не менш як на один рік. Підставами для відмови у видачі можуть бути: дія, яка розглядаються однією стороною як злочин, та не рахуються такою для іншої сторони, якщо минули строки давності;  запитувані дії є військовим злочином, або видача може спричинити шкоду суверенітету і національній безпеці;  може суперечити законодавству або міжнародним зобов’язанням Казахстану або України».

Ще один важливий документ, який регулює співпраці в правоохоронній сфері між державами — «Договір між Республікою Казахстан і Україною про правову допомогу у кримінальних справах». Сторони надають одна одній максимальну правову допомогу у кримінальних справах про злочини, які на момент подачі запиту про допомогу відносяться до юрисдикції компетентних органів Сторони, яка запитує її.

В економічній сфері, країнами були укладені угоди «Між Урядом України та Урядом Республіки Казахстан про вільну торгівлю». «Конвенція між Урядом України і Урядом  Республіки Казахстан про  уникнення   подвійного  оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи» , яка відповідно до п. 103.1 ст. 103 Податкового кодексу України, звільняє від оподаткування доходи із джерелом їх походження з України, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.

 

Україна й надалі продовжує свою тісну дипломатичну та економічну співпрацю між дружніми країнами шляхом укладання двосторонніх угод, у т.ч. з Республікою Казахстан. А ратифікація країнами нових угод, черговий раз доводить, що ключові позиції України і Казахстану є спільними..

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук