Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Національний банк України дозволив кредитувати гривнею компанії нерезиденти.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Національний банк України дозволив кредитувати гривнею компанії нерезиденти.

Національний банк України дозволив кредитувати гривнею компанії нерезиденти.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Чотирнадцятого червня набула чинності постанова Національного банку України №77, якою дозволяється кредитувати гривнею компанії нерезиденти. У даній постанові регулятор дозволив вітчизняним компаніям проводити оплати з карткових рахунків за зовнішньоекономічними контрактами. А головним нововведенням в документі, став дозвіл українським банкам кредитувати іноземні інвестиційні фонди на термін до чотирнадцяти днів.

Також вперше дозволені гривневі цільові кредити і операції на умовах форвард і своп. Раніше всі ці операції були заборонені. Поки що не зрозуміло як банки будуть оцінювати фінансовий стан таких компаній. Проблема полягає в тому, що у іноземних компаніях, які не працюють в Україні, дуже складно провести оцінку активів та ризиків. Очікується, що після офіційного дозволу на кредитування такого роду, НБУ не буде занадто чіплятися до оцінки банками ризиків та фінансового моніторингу.

При наданні іноземними компаніями застави в доларах, банк може запропонувати компанії нижчу ставку при кредитуванні, ніж при наданні гривневого кредиту будь-якому іншому українському підприємству. Таким чином, банк зможе заробити і мінімізувати свої ризики.

Очікується, що нові правила створять умови, при яких іноземцям буде не вигідно розкачувати валютний ринок України і тиснути на курс гривні. Документ сприятиме залученню долара в Україну, яким зможуть активніше користуватися українські банки. А поява нових іноземних інвестиційних фондів, буде активніше стимулювати розвиток українського фондового ринку.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук