Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Національний Банк України почав опрацювання спеціального економічного нормативу.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Національний Банк України почав опрацювання спеціального економічного нормативу.

Національний Банк України почав опрацювання спеціального економічного нормативу.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Національний Банк України почав опрацювання спеціального економічного нормативу. Назва для нього вже є — коефіцієнт чистого стабільного фінансування (Net Stable Funding Ratio, NSFR). Даний норматив зобов’яже вітчизняні банки кредитувати позичальників на ті терміни, на які вони змогли залучити гроші. Робоча група повинна до 1 липня 2019 року опрацювати методологію для NSFR, і з початку 2020 року почати тестовий період розрахунку нормативу для кожного банку.

Для наших фінансових установ даний норматив буде в новинку Хоча проблема з геп аналізом в українській банківській системі існує дуже давно. Геп-аналіз — це підхід, який використовується більшістю банків для вимірювання процентного ризику балансу.

Іншими словами, банки збирають у населення і бізнесу депозити на півроку або рік, а видають за ці кошти кредити на кілька років. Така невідповідність дуже загрожує важкими наслідками для банків, якщо в країні відбудеться криза і засоби перестануть нести на рахунки, тут же виникнуть касові розриви. Всі ці фінансові проблеми можуть привести до краху банків.

Основна мета нового показника ліквідності — сприяння фінансуванню банками своєї діяльності з стабільних джерел і запобігання надмірній невідповідності термінів погашення між активами і пасивами.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук