Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Національний банк України представив нову банкноту.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Національний банк України представив нову банкноту.

Національний банк України представив нову банкноту.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Вчора Національний банк України представив громадськості нову банкноту та анонсував виведення з грошового обігу дрібних монет. Нова купюра в одну тисячу гривень буде запущена в грошовий оборот двадцять п’ятого жовтня 2019 року. Глава НБУ прокоментував, що основними факторами появи нової купюри послужило економічна доцільність та економія для держави і бізнесу. З часів появи купюри в 500 гривень пройшло 13 років, середня зарплата українців виросла майже в 10 разів, що привело до істотного зростання обсягу готівки в обігу — в п’ять разів.

Також чиновники розповіли, як буде проходити процедура виведення з грошового обігу монет номіналом в одну, дві і п’ять копійок. Починаючи з першого жовтня поточного року, магазини перестануть приймати такі монети. До тридцятого вересня 2020 року діятиме перехідний період, під час якого можна обміняти всі монети в будь-якому українському банку. У найближчому майбутньому, чиновники планують вилучити з обороту й монету в двадцять п’ять копійок, і до кінця року запустити в оборот монету в п’ять гривень.

Експерти вважають, що поява нового максимального номіналу, в черговий раз підтверджує планомірне знецінення гривні та зниження її купівельної спроможності. Чиновники ж навпаки заспокоюють громадян, кажучи про те, що поява нової банкноти жодним чином не вплине на збільшення готівки в обігу та на різке зростання цін.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук