Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

НБУ змінив порядок розкриття банківської таємниці українськими фінансовими установами у відповідь на запит судів та державних органів.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > НБУ змінив порядок розкриття банківської таємниці українськими фінансовими установами у відповідь на запит судів та державних органів.

НБУ змінив порядок розкриття банківської таємниці українськими фінансовими установами у відповідь на запит судів та державних органів.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

НБУ змінив порядок розкриття банківської таємниці українськими фінансовими установами у відповідь на запит судів та державних органів.Згідно норм постанови №27 Національного Банку , яка набула чинності 4.02.19 року, банки зобов’язані надавати на запит державних органів інформацію про своїх клієнтів, яка є банківською таємницею. До цього часу чиновники не могли отримати такі дані про фізичних осіб без рішення суду . Нацбанк обмежував їх , дозволяючи отримати інформацією лише про рахунки фізосіб-підприємців та юридичних осіб.

Дана постанова дає право цілому ряду державних структур, обґрунтувавши свій запит, можливість направити прохання в будь-який банк і отримати дані не тільки по конкретній людині, а й по необмеженому списку осіб. Для цього необхідно буде вказати конкретні імена і прізвища, а також ідентифікаційні коди. Втім, навряд чи у чиновників з цим виникнуть складності.

Також у постанові №27 Національний банк уточнив ряд юридичних понять, привівши порядок у відповідність з діючими законами. Зокрема НБУ, пояснив, як державним органам слід чинити, якщо у фізичної особи немає ідентифікаційного коду (досить вказати номер паспорта), а також дозволив робити запити щодо даних про рахунки іноземців в українських банках.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук