Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Парламент повернув кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Парламент повернув кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Парламент повернув кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Друзі, на минулому тижні Парламент проголосував за законопроект №1031, та повернув кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Що це означає?
Президентський законопроект доповнює Кримінальний кодекс положеннями, які встановлюють кримінальну відповідальність за придбання чиновниками активів, вартість яких перевищує на 6,5 тис. НМДГ (6 243 250 грн) їх законні доходи.
ККУ доповнять відповідною статтею 385, і у разі її порушення, Законом буде передбачено тюремне ув’язнення від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Що таке цивільна конфіскація.
Окрім цього, прийнятий документ запроваджує процедуру цивільної конфіскації корупційних активів, у разі, якщо сумнівні доходи чиновника є більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 мільйона гривень.
Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Алгоритм буде виглядати таим чином: прокуратура збирає докази, йде в суд, і лише у разі, якщо суд погоджується з наданими доказами, настає громадянська конфіскація.
А для криміналізації діяння, різниця між придбаними активами і доходами — повинна становити більше, ніж 15 тисяч НМДГ ( 14 407 500 грн). Така сума дає змогу зменшити кількість потенційних справ про незаконне збагачення, натомість дасть можливість сконцентруватися органам правопорядку на найбільших за розміром зловживаннях.

Друзі, а як Ви ставитеся до таких змін у чинному законодавстві? Чи дисциплінуватиме це наших можновладців? Поділіться Вашою думкою…

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук