Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Парламент прийняв законопроект про тимчасові слідчі комісії.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Парламент прийняв законопроект про тимчасові слідчі комісії.

Парламент прийняв законопроект про тимчасові слідчі комісії.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Вчора Парламентом був прийнятий важливий та довгоочікуваний законопроект про тимчасові слідчі комісії. У другому читанні та в цілому закон підтримали 279 народних обранців. Найголовніше, що у прийнятому документі тепер передбачається процедура імпічменту президента.

Це перший та суттєвий крок на шляху до прийняття закону про імпічмент, оскільки одному з тимчасових органів дали повноваження розслідувати злочини глави держави. Таким розслідуванням буде займатися спеціально тимчасова слідча комісія. Це тимчасовий колегіальний орган Парламенту, який створюється у складі парламентарів, спецпрокурора і спеціальних слідчих. В їх обов’язки входитиме розслідування обставин вчинення гарантом конституції державної зради або інших злочинів. Якщо ж президента за результатами роботи органу, буде визнано винним, парламент зможе оголосити йому імпічмент, відсторонивши його від займаної посади.

Для цього необхідна буде конституційна більшість голосів. Також закон передбачає створення й інших комісій. Зокрема це комісія до якої входитимуть парламентарі які здійснюватимуть контроль та розслідуватимуть питання, що мають суспільний інтерес. Та комісія, яка займатиметься підготовкою та доопрацюванням проектів законів і актів на правах профільного комітету.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук