Парламент прийняв Закон про концесію.

Друзі, минулого тижня Парламент прийняв Закон про концесію, який дає можливість передавати приватним особам державні об’єкти. Таким чином, парламентарі хочуть залучити більше інвестицій в економіку для розвитку інфраструктури в Україні.
Що хочуть змінити?
Ухвалений документ визначає чіткий механізм вибору концесіонера та впроваджує концесійні умови, що відповідають міжнародній практиці. Сам же термін «концесія» в законі визначено як форма здійснення державно-приватного партнерства . Ця форма передбачає надання концесієдавцем концесіонеру прав:
1️⃣. На створення та/або будівництво, ремонт об’єктів концесії.
2️⃣. Управління об’єктом концесії, та/або надання послуг на умовах, передбачених в договорі про концесію.
3️⃣. Передача концесіонеру більшої частини операційного ризику.
На який строк можна буде укласти договір?
Відповідно до Закону, концесійний договір укладається на строк, визначений у договорі, який має бути не менше 5 р. та не більше 50 р., крім строку договору концесії щодо будівництва та подальшої експлуатації автодоріг, який має бути не меншим 10 р.
Зверніть увагу, що у прикінцевих та перехідних положеннях цього закону зазначено, що ліси не можуть бути об’єктом концесії. Натомість аеродроми можуть бути такими об’єктами. А всі концесійні платежі за автодороги будуть джерелом наповнення Дорожнього фонду. Зокрема Для концесіонерів і кредиторів передбачені додаткові гарантії, зокрема, визначення концесійним договором права заміни концесіонера на іншого концесіонера.
Друзі, а як Ви вважаєте, посприяє врегулювання концесійної діяльності, залученню значних інвестицій в Україну? Поділіться Вашою думкою …