Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

Парламент підтримав у першому читанні Законопроект №5270 про Е-резидентство.

Е-резидентство.

Парламент підтримав у першому читанні Законопроект №5270 про Е-резидентство.

Хто такий Е-резидент-підприємець?

Е-резидент-підприємець — Е-резидент(іноземець або особа без громадянства, яка досягла вісімнадцятирічного віку), який зареєстрований на підставі його заяви через систему «Е-резидент» фізичною особою – підприємцем, та обрав виключно спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і ставку єдиного податку, встановлену для 3-ї групи, яка не передбачає сплату ПДВ.

Яку господарську діяльність можуть здійснювати Е-резиденти-підприємці в Україні?

Е-резиденти-підприємеці зможуть займатись:

  • виданням комп’ютерних ігор (58.21 КВЕД);
  • виданням іншого програмного забезпечення (58.29 КВЕД);
  • комп’ютерним програмуванням (62.01 КВЕД);
  • іншою діяльністю в сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем (62.09 КВЕД).

Зверніть увагу, що Законопроектом №5270 передбачається, що реєстрація Е-резидента Е-резидентом-підприємцем не є підставою для визнання його резидентом в розумінні Податкового кодексу.

Що це дасть?

Як зазначають у Мінцифрі, статус Е-резидента дозволить іноземним ІТ-спеціалістам відкривати бізнес в Україні та сплачувати податки онлайн, без фізичної присутності в нашій країні. В Мінцифрі також прогнозують, що даний проект щорічно буде поповнювати український держбюджет на 1,5 млн. доларів США.

Якщо брати світовий досвід, то Естонія, яка була першою країною, що запровадила Е-резидентство, за 6 років наповнила держбюджет на 54 млн. євро.

Друзі, а що Ви думаєте про впровадження Е-резидентства в Україні? Та чи зможемо ми стати одним з найбільших ІТ-хабів у Східній та Центральній Європі? Поділіться Вашою думкою…

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук