Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Суд позбавив частини повноважень Державної служби з питань праці.

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Суд позбавив частини повноважень Державної служби з питань праці.

Суд позбавив частини повноважень Державної служби з питань праці.

Incolanse LTD ООО «Инколанс» ТОВ «Інколанс»

Суд позбавив частини повноважень Державної служби з питань праці. Було визнано недійсною постанову Кабміну №295, якою керувалася інспекція праці. Тепер Держпраці проводитиме менше перевірок, а місцеві інспекції з питань праці та інспекційні відвідування вважаються незаконними. Однак, чекати відміни перевірок, які вже проводилися, або скасування нарахованих раніше штрафів, не варто. Рішення суду скасувало тільки ряд деяких повноважень, якими були наділені інспектори праці.

Трудове законодавство продовжить діяти, і повноваження з контролю над дотриманням цього законодавства залишаються за Держпраці. Згідно постанови №295, інспектор мав законне право прийти на позапланову перевірку в будь-який момент і на будь-яке підприємство на підставі анонімної скарги або інформації, отриманої із зовнішніх джерел. Цей Порядок дозволяв не тільки індивідуальні перевірки конкретного підприємства, але і перевірки по об’єкту.

Перевірки Інспекції праці повинні відбуватися в рамках Основного закону про перевірки. Для їх проведення Держпраці потрібні тепер вагомі законні підстави. Перевірки Держпраці будуть плановими і позаплановими. Позапланові зможуть проводити лише у разі смерті на виробництві, з ініціативи прем’єр-міністра, на підставі заяви громадянина за умови узгодження такої скарги на рівні Регуляторною служби.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук