Юридическая компания

9:00 - 18:00

Работаем с Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

 

Штрафні санкції за порушення строку перебування європейських автомобілів в режимі транзиту

Юридическая компания Incolanse > Новости  > Штрафні санкції за порушення строку перебування європейських автомобілів в режимі транзиту

Штрафні санкції за порушення строку перебування європейських автомобілів в режимі транзиту

Юридическая компания Инколанс, Юридична компанія "Інколанс", Incolanse Law Firm
Штрафні санкції за порушення строку перебування європейських автомобілів в режимі транзиту від :
10 до 20 днів — 8500 гривен;
20 до 30 днів — 85 000 гривен;
більше 30 днів, та у випадку розкомплентаціі або втрати транспортного засобу — 170 0000 гривен із конфіскацію за рішенням суду.
 
Депутати підтримали законопроекти №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та законопроект №8488 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».
 
Голова комітету запевнила, що економічна формула для обчислення розміру акцизного податку залишиться такою якою вона була в редакції відповідного законопроекту, прийнятого в першому читанні. Формула передбачає три множники, зокрема базова ставка помножена на коефіцієнт двигуна, помножена на коефіцієнт віку авто , що в сумі і складе акцизний податок. Однак, для диференціювання вартості митного оформлення для різних за класом авто, в редакції до другого читання змін до Податкового Кодексу України були запропоновані нові базові ставки.
 
Зокрема об’єм двигуна бензинових автівок до 3000 см3 отримав базову ставку 50 євро, автомобілі з об’ємом двигуна понад 3000 см3 матимуть ставка 100 євро. Відповідно дизельні авто : до 3500 см3 – отримують ставку в 75 євро, понад 3500 см3 – 150 євро. Також суттєвою зміною є обмеження коефіцієнту віку авто . Так максимальний показник встановлено на рівні 15 років. Іншими словами, якщо автомобіль 1999 року випуску то коефіцієнт його віку все одно не перевищуватиме 15 років.
 
Під час обговорення законопроекту була прийнята поправка, що вводить новий більш м’який єдиний тимчасовий коефіцієнт 0,5. Він застосовуватиметься до розміру акцизного податку за умови митного оформлення автомобілів, ввезених на митну територію України в режимах транзиту та тимчасового ввезення, у перші три місяці з дати набрання чинності зазначених законів.
 
Передбачається що законопроект №8488 надасть можливість зменшити розмір митних платежів і стимулюватимуть водіїв авто з іноземною реєстрацією розмитнити свої транспортні засоби швидше, тим самим це допоможе вирішити питання ввезених в Україну авто з євро номерами в найкоротші строки.
 
Не менш вагомою нормою в законопроекті є спрямування коштів, отриманих від масового митного оформлення машин з європейськими номерами до Пенсійного фонду України. Ця норма є винятковою і стосується виключно митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України в режимах транзиту та тимчасового ввезення з 1 січня 2015 року.
 
Також будуть внесені деякі зміни до Митного кодексу України. Передбачається що протягом 180 днів з дати набрання чинності відповідного закону, митне оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України в останні 4 роки в митних режимах транзиту та тимчасового ввезення, здійснюватиметься відповідно до тимчасового порядку, де будуть чітко прописані всі процедури та митні формальності.
 
Митне оформлення автомобілів, до яких не були дотримані строки та вимоги митних режимів, здійснюватиметься після сплати належних митних платежів, а також добровільної сплати власниками таких авто коштів в розмірі 8500 гривень. Зокрема це звільнить від адміністративної відповідальності осіб, які ввезли зазначені автомобілі на територію України.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук