В НБУ пропонують штрафувати та виключати з реєстру колекторів порушників.
В НБУ пропонують штрафувати та виключати з реєстру колекторів порушників. Відповідний Законопроект №4241, фінансовий комітет ВРУ рекомендував прийняти за основу.
Що це означає?
Документ передбачає зміни щодо методів стягнення боргів з громадян. Законопроект також запровадить проти недобросовісних колекторів відповідні заходи. Якщо ж законопроект набере необхідну підтримку, НБУ отримає право виключати з реєстру і штрафувати колекторів, які погрожують або шантажують людей.
Крім цього, документ передбачає, що кредитори, банки і фінансові компанії зможуть працювати тільки з тими колекторами, які є в єдиному реєстрі. Відповідний реєстр буде вести Регулятор.
Учасники ринку будуть зобов’язані попереджати клієнта, що можуть залучити колектора в разі прострочення, а також будуть публікувати на сайті назву колекторської компанії, стежити, чи не використовує колектор недобросовісні методи стягнення боргів. Також планується заборонити колекторські дзвінки особам, які непричетні до боргу. Найближчим часом Нацбанк має намір випустити методичні рекомендації для колекторів.
Друзі, а що Ви думаєте про такі пропозиції від НБУ та Парламенту? Чи повинен колектор бути соціально відповідальними, та чи допоможе це викорінити недобросовісні колекторські компанії? Поділіться Вашою думкою…