В терміналах самообслуговування стало можливо обміняти іноземну валюту.
В терміналах самообслуговування стало можливо обміняти іноземну валюту. Відповідна Постанова НБУ №3 від 15.01.2021 р. набула чинності 16 січня.
Що це означає?
Таким чином, Регулятор надав законні підстави для фінансових організацій, що мають в своєму розпорядженні термінали самообслуговування – можливість надавати послуги з «безконтактного» обміну іноземної валюти на гривню.
Щодо терміналів самообслуговування, то вони можуть бути розміщені, як в банківських відділеннях так і інших місцях (вокзали, торгові центри, гіпермаркети, тощо)
Як це буде працювати?
Для охочих скористатись відповідної послугою слід ввести в термінал валюту, і після цього термінал обміняє її за діючим курсом і зарахує на бажаний рахунок в гривні. Простіше кажучи, проводка такої операція виглядає як поповнення картки клієнта.
Зверніть увагу, що станом на сьогоднішній день, зворотна операція неможлива, тобто отримати на руки іноземну валюту подібним чином неможливо.
З повним текстом відповідної постанови можна ознайомитись за посиланням – https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_15012021_3
Друзі, а що Ви думаєте про таку послугу, чи сприятиме це валютній лібералізації в Україні? Та чи буде користуватись попитом такий обмін у громадян?Поділіться Вашою думкою…