В Україні планують ввести авіаційний збір.
Друзі, зверніть увагу, що в Україні планують ввести авіаційний збір, який може вплинути на вартості авіаквитків. Відповідний Законопроект №2424 Парламент підтримав у першому читанні.
Що це означає?
Згідно з прийнятим документом, перевізників зобов’яжуть платити авіаційний збір за кожного свого пасажира та комерційний вантаж. Платити окремо пасажирам збір не доведеться, його автоматично будуть включати в підсумкову ціну авіаквитка.
У прийнятій редакції в першому читанні, Законопроект передбачає авіазбір на кожного пасажира в розмірі:
1️⃣.0,5 долара на внутрішніх рейсах;
2️⃣.2 долара на міжнародних рейсах.
Що стосується комерційного вантажу, то за кожну його тонну у внутрішньому сполученні – перевізник повинен буде заплатити $ 2,5 і $ 10 – в міжнародному.
Окрім цього, в документі визначений перелік клієнтів авіакомпаній, які будуть звільнені від сплати такого збору. Зокрема, платити його не будуть:
📌діти віком до 2 років;
📌транзитні пасажири, які летять через Україну;
📌пасажири, які здійснюють політ по сервісним квитками;
📌пасажири чартерних рейсів, якщо їх число в літаку менше 10 осіб.
За оплату відповідного збору відповідатиме Державіаслужба. Збір буде перераховуватися до Державного фонду фінансування цивільної авіації. Основне ж призначення збору – оплата витрат регулятора.
Друзі, а що Ви думаєте про введення авіаційного збору в Україні? Та чи сильно це вдарить по кишеням пасажирів авіакомпаній? Поділіться Вашою думкою…