В Україні планують посилити штрафи для пішоходів за порушення правил дорожнього руху.
Друзі, в Україні планують посилити штрафи для пішоходів за порушення правил дорожнього руху(ділі – ПДР). Відповідний законопроект № 2697, вчора був прийнятий за основу.
Що хочуть змінити?
Депутати пропонують збільшити штраф для пішоходів, щоб ті були більш відповідальними та сумлінно ставились до дотримання ПДР. Спочатку пішоходів-порушників співробітники патрульної поліції будуть просто попереджати. Для злісних пішоходів-порушників ПДР, чиї дії призвели до виникнення ДТП або аварійних ситуацій, законопроектом пропонується встановити штраф в 255 гривень.
Крім цього, документ передбачає підвищення штрафу до 255 гривень за:
1️⃣. недотримання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху
2️⃣. перехід пішоходами проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортними засобами
3️⃣. невиконання пішоходами інших правил дорожнього руху.
За ці ж порушення, але вчинені особами в стані сп’яніння – передбачено штраф у 510 гривень( раніше він складав всього 136 грн). Зверніть також увагу, що у всіх цих випадках патрульні не зможуть винести попередження, і зобов’язані будуть виписати штраф одразу. Разом з тим, якщо вищезазначені порушення призвели до створення аварійної обстановки, пішохода можуть оштрафувати на 680 гривень або накласти штраф у вигляді громадських робіт на термін від 20 до 40 годин.
Також Парламент прийняв за основу й законопроект №2694 , який зобов’язує пішоходів у темний час доби і в умовах недостатньої видимості носити світловідбиваючі елементи – стрічки, жилети, наклейки. У разі їх відсутності, пішоходу загрожуватиме штраф у 51 гривню.
Друзі, а що Ви думаєте про такі збільшення штрафів для пішоходів? Та чи повинна держава забезпечити громадян світловідбиваючими жилетами? Поділіться Вашою думкою…