В Україні буде відновлено Державну санітарно-епідеміологічну службу.
Друзі, в Україні буде відновлено Державну санітарно-епідеміологічну службу.( ДержСЕС)
З такою пропозицією виступив новопризначений Міністр охорони здоров’я.
Нагадаємо, що Постановою КМУ від 29.03.2017г. № 348 ДержСЕС було ліквідовано, тоді чиновники аргументували це тим, що її подальше функціонування є недоцільним. Функції ДержСЕС частково забезпечували МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужба.
З чим це пов’язано?
На сьогоднішній день в Україні немає жодної СЕС. У світлі останніх світових подій, що викликані вірусом COVID-2019, статус головного санітарного лікаря України було присвоєно заступнику міністра охорони здоров’я. Однак як показала практика інших країн, навіть об’єднавши всі зусилля епідеміологів, медиків, військових та поліцейських, протистояти вірусу дуже складно … не кажучи вже, що в Україні лікарів-епідеміологів фактично не залишилося.
Що планують зробити?
Новий міністр МОЗ заявив, що в країні буде відновлена система протиепідемічного захисту. Минулого тижня прем’єр-міністр уже погодив відповідне прохання міністра МОЗ. Очікується, що на найближчому засіданні Уряду, рішення остаточно буде прийнято.
Друзі, а що Ви думаєте про відновлення ДержСЕС? Чи не була його ліквідація помилкою? Поділіться Вашою думкою …