В Україні запускають масове тестування громадян на коронавірус.
Друзі, на минулому тижні Парламент прийняв Закон № 3380, який запускає масове тестування українців на коронавірус. Окрім цього, документ забезпечує додаткові гарантії для медичних працівників.
Що це означає?
Відповідний Закон розширює можливості української медицини для протидії коронавірусу, а також збільшує оклади медикам, які знаходяться на самоізоляції через Covid-19.
Кого будуть тестувати?
Законом встановлено категорія осіб, які підлягають обов’язковому тестуванню на коронавірус. До них відносяться:
- Громадяни, які звернулися за медичною допомогою з підозрою на covid-19;
- Медичні робітники, які лікують хворих на covid-19;
- Особи, які контактували з хворим;
- Поліцейські та нацгвардійці (незалежно від їх контактів з хворими);
- Особи, які безпосередньо беруть участь в заходах по боротьбі з епідемією.
Окрім цього, до лікування хворих covid-19 тепер можуть допускатися лікарі-інтерни та лікарі, що не мають атестації. У документі також сказано, що якщо на самоізоляції чи на лікарняному ліжку опинився медичний працівник – то йому виплачується 100% від середньої зарплати без урахування страхового стажу.
Підтримали депутати й законопроект № 3376-1, який гарантує виплати в 630 тисяч грн медикам, які отримали інвалідність через коронавірус, а у разі смерті медика від covid-19 виплата складатиме 1,5 млн. грн.
Друзі, а що Ви думаєте про такі гарантії для медиків? Та чи зможе вітчизняна медицина впоратись з масовим тестуванням громадян? Поділіться Вашою думкою …