В Україні планують конфісковувати транспортні засоби у нетверезих водіїв на потреби ЗСУ.
В Україні планують конфісковувати транспортні засоби у нетверезих водіїв на потреби ЗСУ.
Відповідний Законопроєкт №9076 зареєстровано у Верховній Раді.
Що це означає?
Автори законопроєкту пропонують внести зміни до статі 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме збільшити суми штрафів та запровадити конфіскацію транспортного засобу за повторне протягом року керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Які штрафи?
Пропонується підвищити розмір штрафу до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн.) з позбавленням права керування на 5 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Нагадаємо, що наразі штраф за повторне таке порушення протягом року становить 34 тис грн із позбавленням права керування на 3 роки.
А конфіскація автомобіля можлива тільки у водіїв, яких втретє за рік спіймають за нетверезим керуванням авто.
Авто на потреби ЗСУ.
У пояснювальній записці до Законопроєкту №9076 зазначається, що: «Цілком справедливим буде конфіскація автомобіля для потреб ЗСУ, яким керували у стані сп’яніння в таких складних для країни умовах. Адже всі громадяни України мусять бути свідомими та забезпечувати стабільність країни в тилу».