В Україні посилять заходи, спрямовані на боротьбу проти жорстокого поводження з тваринами.
В Україні посилять заходи, спрямовані на боротьбу проти жорстокого поводження з тваринами. Відповідний Законопроект №2351 Парламент прийняв у цілому.
Що це означає?
Отже, документ передбачає обов’язкову наявність повідка для вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя або здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід. Окрім цього, на домашніх тваринах тепер повинні обов’язково бути нашийники з ідентифікуючими позначками (ім’я тварини, адреса, де проживає його власник).
Що заборонять?
Документ вводить заборону:
- Протягом року утримувати тварин людям, на яких накладалося адмін. стягнення чи застосовувалися заходи впливу за вчинення правопорушення, пов’язаного з жорстоким поводженням з тваринами.
- Протягом 10 років з дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду або рішенням про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі за нереабілітуючими обставинами, або рішенням про застосування, продовження, зміну примусових заходів медичного чи виховного характеру.
Також Закон забороняє:
- бити, вбивати і труїти бездомних тварин;
- жебракувати з тваринами;
- дарувати їх в якості призів;
- утримувати “червонокнижних “тварин в ресторанах, нічних клубах, готелях і на курортах;
- надавати фотопослуги з дикими тваринами в місцях, які не належать до зоопарків, циркам та дельфінаріям; використовувати для роботи хворих, поранених або недогодованих тварин.
Зверніть також увагу, що забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.
Як штрафуватимуть?
Документ передбачає штраф за знущання над тваринами, в тому числі і безпритульними, в розмірі від 200 до 300 НМДГ (3400-5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо перебування його у власника несе загрозу його життю чи здоров’ю.
Окрім цього, ст.299 ККУ пропонують викласти в такій редакції – жорстоке поводження з тваринами карається обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини. Якщо такі дії вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього,- караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.
Друзі, а що Ви думаєте про такі зміни? Чи спонукатимуть такі покарання до більш гуманного поводження з тваринами? Поділіться Вашою думкою…