В Україні посилять кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти журналістів.
В Україні посилять кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти журналістів. Відповідний законопроект №3633, вчора Парламент підтримав у другому читанні.
Що це означає?
Таким чином, депутати внесли зміни до ч. 4 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста) та до ст.171 ККУ(перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
Отже, оновлені положення ККУ передбачатимуть кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на 7-14 років за:
- погрозу вбивством, насильством;
- знищенням або пошкодженням майна журналіста;
- умисне нанесення журналістам побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень.
Щодо ст.171 ККУ, то автори законопроекту пропонують встановити штраф в 500-1000 НМДГ (8,5 тис.-17 тис. грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років за:
- Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй професійній діяльності;
- Незаконну відмову в доступі журналіста до інформації;
- Незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень;
- Будь-яке інше умисне перешкоджання журналісту здійснювати законну професійну діяльність.
Друзі, а що Ви думаєте про таке посилення відповідальності за напад на журналістів в Україні? Поділіться Вашою думкою …