З 1.08.2020 року українці зможуть зняти готівкові кошти в магазинних касах.
Друзі, зверніть увагу, що з 1.08.2020 року українці зможуть зняти готівкові кошти в магазинних касах. Відповідна Постанова НБУ №59 від 7.05.2020 року вступає в силу 25 травня.
Що це означає?
Таким чином, з першого серпня громадяни матимуть можливість отримати готівкові кошти з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).
Для цих процедур Регулятор удосконалив порядок їх здійснення та обліку.
Окрім цього, в НБУ передбачили і застосування електронних розрахункових документів і фіскальних чеків поряд з паперовими.
Для чого це потрібно?
Представники НБУ роз’яснили, що дана послуга покликана зменшити тіньову економіку. Разом з тим, це сприятиме зростанню та розвитку безготівкових операцій в Україні.
У постанові №59 також сказано, що починаючи з 1.07.2020 року будуть розширені можливості для суб’єктів господарювання в плані переказів готівкових коштів в національній валюті через фінустанови, що мають ліцензію НБУ.
Слід нагадати, що в зв’язку карантинними обмеженнями НБУ відтермінував впровадження програмного РРО, в тому числі при здійсненні валютно-обмінних операцій, до 1.08.2020 року. Відповідну Постанову №50 регулятор затвердив ще 14 квітня.
Друзі, а що Ви думаєте про таке нововведення? Чи буде вона користуватися попитом та скористалися б Ви нею? Поділіться Вашою думкою…