З 15 вересня ДАБІ – ліквідовано.
З 15 вересня ДАБІ – ліквідовано.
Що це означає?
Таким чином, замість ДАБІ розпочала свою роботу Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ). Відповідне рішення Уряд прийняв минулого тижня.
В Уряді наголошують, що ДІАМ – це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган, з іншою структурою, повноваженнями та принципами роботи. ДІАМ розпочав свою роботу з 16 вересня.
Відбір кандидатів на посади в ДІАМ був дуже ретельним, адже його здійснювали разом з НАБУ та НАЗК. Слід також зазначити, що у рамках відповідної реформи розширено повноваження органів місцевого самоврядування в питанні контролю над процесом будівництва.
Окрім цього, буде запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність – зокрема, й фізичних осіб – за правопорушення в цій сфері. Нагадаємо, що нещодавно у Парламенті було зареєстровано декілька важливих законопроектів, які передбачають посилення відповідальності за порушення будівельних норм та сприяють цифровізації процесів (законопроекти – №5877 і №5655, №5656).
Друзі, а чого очікуєте Ви від ДІАМ, та що зміниться у цій сфері? Поділіться Вашою думкою…