Набув чинності Закон України № 1231-IX , який передбачає збільшення штрафів за керування авто в нетверезому стані .
Набув чинності Закон України № 1231-IX , який передбачає збільшення штрафів за керування авто в нетверезому стані та перевищення швидкості. Відповідний документ Президент підписав 12 березня.
Що це означає?
Таким чином, з сьогоднішнього дня в Україні посилюється покарання для водіїв, що перебували у нетверезому стані та спричинили ДТП, зі смертельними наслідками. Тобто, відтепер це не просто обтяжуюча обставина, а окрема стаття в Кримінальному кодексі(ст. 286-1 ККУ).
Які передбачені покарання?
- Згідно до ЗУ № 1231-IX, якщо водій у стані сп’яніння вчинив ДТП, що призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, то йому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 3-х років з позбавленням права керувати транспортними засобами(далі – ТЗ) на строк від трьох до п’яти років.
- У разі тяжких тілесних ушкоджень – від 3-х до 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати ТЗ від 5 до 8 років без прав.
- Якщо ДТП призвело до смерті потерпілого, то водієві загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі, з позбавленням водійських прав на термін від 5 до 10 років.
- Якщо під час ДТП загинули кілька людей – від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права керувати ТЗ на термін від 7 до 12 років.
Окрім цього, винуватцям «п’яних» ДТП, в яких є жертви – не зможуть пом’якшити покарання в зв’язку з каяттям, примиренням та взяттям на поруки. Також до таких водіїв не застосовуватиметься умовно-дострокове звільнення, звільнення з випробувальним терміном, заміна частини покарання більш м’яким, амністія та помилування.
Друзі, а що Ви думаєте про такі покарання? Чи буде це дисциплінувати водіїв? Поділіться Вашою думкою …