Набув чинності Закон 1684-ІХ, який підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.
Набув чинності Закон 1684-ІХ, який підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.
Що це означає?
Згідно з новим законом, адміністративна відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами вводиться з 14 років, а кримінальна – з 16 років. У випадку жорсткого поводження з твариною, дозволяється її конфіскація, а також стає не можливим утримування тварин протягом 5 років особою, яка вчинила жорстоке поводження з твариною. Зверніть також увагу, що за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці буде кваліфікуватися як адмінправопорушення.
Які обов’язки передбачені для власників тварин?
Людина, яка супроводжує домашню тварину, тепер зобов’язана забезпечити наявність:
- повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини;
- намордника на собаках небезпечних порід;
- нашийника з позначками-ідентифікаторами.
Що заборонено?
- Регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами і методами евтаназії (дозволені лише гуманні методи);
- Умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин;
- Надання фотопослуг з дикими тваринами.
Ознайомитись з повним переліком заборон та обов’язків можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1684-IX#Text
Законом визначено, що органи Національної поліції України здійснюватимуть нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів.
Друзі, а що Ви думаете про зоозахисний Закон? Чи буде він працювати та чи буде контроль над його виконанням? Поділіться Вашою думкою…