Нацбанк дозволив учасникам фінансового ринку подавати цифрові аналоги документів.
Нацбанк дозволив учасникам фінансового ринку подавати цифрові аналоги документів. Відповідне Постанова НБУ №161 від 21.12.2020 р. набрала чинності 23 грудня.
Що це означає?
Таким чином, на час дії карантину, регулятор спростив вимоги до подання документів та дозволив небанківським фінустановам подавати їх в електронному вигляді.
Для чого це потрібно?
У НБУ пояснили, що в такий спосіб вони продовжують адаптуватися до змін, які спричинені карантинними обмеженнями. Тобто, протягом карантину від небанківських установ не будуть вимагати подачу паперових документів, якщо вони надані в цифровому вигляді з ЕЦП.
Хто зможе скористатися такою подачею?
- Небанківські фінансові установи;
- Юридичні особи, які не є банками, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
- Фізичні та юридичні особи, які мають намір набути або збільшити істотну участь у фінустанови.
З Повним переліком можна ознайомитися за посиланням – https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_21122020_161
Зверніть увагу, що якщо потрібно відправити оригінал документа, який існує тільки в паперовій формі, то слід його подавати саме в такому форматі.
Друзі, а що Ви думаєте про таку подачі документів для небанківських установ? Чи потрібно залишити цю процедуру на постійній основі? Поділіться Вашою думкою…