Нацбанк планує вводити тимчасові адміністрації в небанківські фінустанови.
Друзі, Нацбанк планує вводити тимчасові адміністрації в небанківські фінустанови. Відповідний проект постанови був опублікований 22 вересня для обговорень, яке завершиться через місяць.
Що це означає?
З 1 липня в Україні набрав чинності Закон № 79-IX про «Спліт», згідно якого, НБУ уповноважений застосовувати такий захід впливу.
Він буде поширюватись тільки на страховиків та на кредитні спілки.
Чим буде займатися тимчасова адміністрація?
Згідно з проектом постанови, завдання адміністрації:
В обов’язки адміністратора входитиме:
Складання плану роботи. Перелік повинен містити цілі на період дії тимчасового органу, висновок про ознаки неплатоспроможності та необхідність ініціювання процедури банкрутства. НБУ призначає тимчасового адміністратора, який виконує організаційно-розпорядчі та інші обов’язки відстороненого керівництва.
Адміністратор матиме право підписувати:
За 15 календарних днів до закінчення терміну повноважень, адміністратор подає регулятору звіт «про виконання окреслених завдань».
Ознайомитись в повним текстом проекту постанови НБУ можна за посиланням – https://bank.gov.ua/admi…/article/proekt_2020-09-21.pdf….
Друзі, а як Ви вважаєте, після ліквідації Нацкомфінпослуг, чи справляється Нацбанк з регулюванням учасників ринку небанківських фінпослуг?