НБУ змінить схему видачі банкам готівки а також призупинить реалізацію нумізматичної продукції.
Друзі, в зв’язку з карантинними заходами, НБУ змінить схему видачі банкам готівки а також призупинить реалізацію нумізматичної продукції. Відповідна постанова НБУ №33 від 18.03.2020 набрала чинності з учорашнього дня.
Що це означає?
Таким чином, НБУ планує провести профілактичні заходи по боротьбу з Covid-19. Замість переданих банками готівкових коштів, які були в обігу, Нацбанк буде видавати готівку зі своїх сховищ. В першу чергу буде видаватися готівка з запасів, сформованих до поширення вірусу на території України, а пізніше – готівка, що пройшли карантин.
Також в Постанові НБУ сказано, що до першого травня регулятор буде підкріплювати банки готівкою безкоштовно, при цьому й враховувати їх потреби щодо сум і кількості готівки. Зверніть увагу, що НБУ наполегливо просить громадян поменше контактувати з готівкою.
Що з монетами?
З середи НБУ перестало реалізовувати нумізматичну продукцію в зв’язку з введенням профілактичних заходів. Всі замовлення нумізматики онлайн та через каси стануть доступні після завершення даних заходів.
Що ще?
Також в НБУ повідомили, що можливі затримки та перебої з доставкою готівки. Це пов’язано з тим, що зараз припинені авіаперевезення та закриті кордони, саме тому готівкова валюта доставляється в країну з затримкою.
Друзі, а що Ви думаєте про такі заходи НБУ? Чи користуєтесь Ви зараз готівкою та чи відчуваєте її різку нестачу в банках? Поділіться Вашою думкою…