НБУ зобов’язав банки публікувати звіти та положення щодо винагород членів наглядових рад і правлінь.
НБУ зобов’язав банки публікувати звіти та положення щодо винагород членів наглядових рад і правлінь. Відповідна Постанова НБУ №153 від 30.11.20р. набула чинності 4 грудня.
Що це означає?
Таким чином, відтепер, банки в своїх річних звітах, які публікуються на їх офіційному веб-сайті, повинні вказувати інформацію про виплачені суми винагород членам органів управління за звітний рік. Відповідними звітами буде займатися комітет з винагороди банку. Після цього, звіти щодо винагороди членів ради затверджується загальними зборами акціонерів, а членів правління – радою банка.
Яку інформацію публікуватимуть?
Згідно до Постанови №153, звіт повинен містити інформацію щодо:
- суми винагороди, в тому числі фіксовані і змінні складові;
- термінів фактичної виплати, їх відповідність до положень про винагороду;
- повного опису структури всіх складових;
- критерії оцінки ефективності, за результатами досягнення яких нарахована винагорода.
Зверніть також увагу, що для нагородження будуть встановлені цілий ряд вимог. Наприклад, прозорість та обґрунтованість винагороди за аналогічним ринковим показниками розмірів і умов виплати винагороди.
З повним переліком усіх вимог можна ознайомитись за посиланням – https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_30112020_153.
Друзі, а як Ви вважаєте, чи потрібно розкривати інформацію про винагороду членів банківського правління? Чи стане така процедура більш прозорою, та чи не призведе це до конфлікту інтересів в банках? Поділіться Вашою думкою…