НБУ розширив повноваження для небанківських фінустанов.
НБУ розширив повноваження для небанківських фінустанов по готівковим операціям. Відповідна Постанова НБУ від 19.10.20 р. №143, набула чинності 23.10.20 р.
Що це означає?
Таким чином, Регулятор дозволив небанківським фінустановам та операторам поштового зв’язку(далі – операторам) делегувати іншим таким же установам або операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з прийому готівки для подальшого переказу. Для цього їм необхідно буде укласти між собою відповідний договір. В Нацбанку пояснили, що це стосуватиметься лише тих небанківських фінустанов та операторів, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів у гривні без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та /або учасниками платіжної системи.
Для чого це потрібно?
Відповідне нововведення дозволить компаніям розширити сферу своєї бізнес-діяльності, а споживачі – вибирати найбільш зручні для них пункти обслуговування, та тим самим заощаджувати свій час.
Разом з тим, у Постанові НБУ №143 від 19.10.20 р. зазначено, що пунктом надання фінпослуг є – робоче місце працівника, оснащене технічним пристроєм із відповідним ПЗ , яке дає змогу працівникові сформувати е-документ на переказ готівки та забезпечує обробку і передачу інформації до банку платіжної системи в реальному часі.
Друзі, а що Ви думаєте про делегування відповідних функцій по взаємодії з готівкою? Чи «приживеться» таке нововведення? Поділіться Вашою думкою…