Парламент візьметься за врегулювання питання щодо використання електронних самокатів.
Парламент візьметься за врегулювання питання щодо використання електронних самокатів. Відповідні два Законопроекти №5731 та №5732 надано депутатам для ознайомлення.
Що це означає?
Законопроект №5731 має на меті встановити правила з використання електротранспорту, а Законопроект №5732 встановлює штрафи за їх порушення. Отже, пропонується доповнити ЗУ «Про дорожній рух» та визнати його учасниками людей на самобалансуючих транспортних засобах обладнаних електродвигунами (електро самокатів, сігвей, сегвіл, гіроскутер).
Разом з тим, ЗУ «Про дорожній рух» доповнять статтею 19-2, згідно якої право управляти електротранспортом отримають особи, які досягли 16-річного віку. Такі особи зможуть пересуватися на електротранспорті по велосипедних доріжках, по узбіччю або по краю проїжджої частини.
Які обов’язки ?
Отже водії електротранспорту будуть зобов’язані :
- використовувати технічно справні та належним чином обладнані транспортні засоби;
- перебувати в застебнутому мотошоломі;
- не відволікатись від керування транспортними засобами;
- не перевозити вантажі, що заважають керуванню;
- не перевозити пасажирів.
Які штрафи?
Законопроект №5732 вносить зміни до ст. 127 КУпАП, та прирівнює водіїв згаданих транспортних засобів до велосипедистів і водіїв гужового транспорту по частині адмін. відповідальності.
- Порушення ПДР – 340 грн.;
- Порушення ПДР в стані сп’яніння – 680 грн.;
- Створення аварійної ситуації – 850 грн. або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин.
Друзі, а що Ви думаєте про такі законодавчі ініціативи щодо керування електронним транспортом? Поділіться Вашою думкою…