Парламент збільшив суму готівкових переказів, що не підлягають фінмоніторингу.
Парламент збільшив суму готівкових переказів, що не підлягають фінмоніторингу. Відповідний Законопроект №5559 прийнято за основу та в цілому.
Що це означає?
Документ має на меті усунути існуючи законодавчі недоліки у сфері застосування фінмоніторингу та підвищити граничні готівкові перекази до 5 тис. грн. Нагадаємо, що на сьогоднішній день фінмоніторинг не поширюється на перекази на суму до 4999 грн.. Тобто переказ на одну гривню більше, уже підлягав заходам фінансового моніторингу.
В чому була проблема?
Все це призводило до незручностей для користувачів платіжними терміналами самообслуговування, які не мали точної суми у вказаному розмірі 4999 грн. , та витрачали свій час та розмінювання коштів. Банки також зіткнулися з подібними незручностями, адже були змушені подбати про введення нових сервісу програмного обслуговування для переказу решти в розмірі 1 грн. з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу.
Друзі, а що ви думаєте про такі законодавчі зміни? Чи стикалися Ви з подібними труднощами?
✍️Поділіться Вашим досвідом…