Парламент може зобов’язати ФОП-ів та юросіб продавати продукти в безпечній тарі.
Парламент може зобов’язати ФОП-ів та юросіб продавати продукти в безпечній тарі. Відповідний Законопроект №4568 був зареєстрований у Парламенті 31.12.2020 року.
Що це означає?
Якщо проект закону отримає необхідну підтримку, то за недотримання вимог до маркування та безпеки упаковок бізнес будуть суттєво штрафувати.
Так, наприклад, документ передбачає, що за порушення вимог до виробництва, обігу та використання матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами – штрафуватимуть:
- Для юросіб штраф в розмірі 15 мінімальних зарплат (90 тис. Грн)
- Для ФОП штраф в розмірі 10 мінімальних зарплат (60 тис. Грн).
Крім цього, в законопроекті визначено повноваження держорганів у сфері виробництва, обігу та використання тари.
Зверніть увагу, що на сьогоднішній день, в Україні, законодавча база, яка б комплексно гарантувала безпеку подібних матеріалів – відсутня.
Для чого це потрібно?
Таким чином, автори законопроекту пропонують мінімізувати ризик заподіяння шкоди здоров’ю громадян від споживання харчових продуктів.
Друзі, а що Ви думаєте про таку пропозицію народних депутатів стосовно штрафів? Чи своєчасним є цей законопроект, особливо зараз, коли бізнесу і так досить не просто? Поділіться Вашою думкою…