Парламент посилив захист лісів від пожеж, але вирішив не впроваджувати за це штрафи.
Парламент посилив захист лісів від пожеж, але вирішив не впроваджувати за це штрафи. Відповідний Законопроект №3526 був прийнятий у другому читанні.
Що це означає?
Таким чином, з кінцевої редакції Законопроекту №3526 депутати вирішили прибрати положення про штрафи. Нагадаємо, редакція документа до першого читання передбачала зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, а саме, встановити штраф за знищення, пошкодження та випалювання рослинності на землях водного фонду та за випалювання торфовищ.
Які б могли бути штрафи?
- За підпал екосистем людей хотіли штрафувати від 3 до 6 тис. грн.
- Для посадових осіб планувався штраф від 15 до 21 тис. грн.
З чим пов’язане виключення штрафних санкцій з кінцевої редакції документу – невідомо.
Отже, в діючій редакції, прийнятий закон лише забороняє випалювання сухої рослинності або її залишків без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Разом з тим, Законопроект №3526 вносить ряд змін до Водного кодексу, Кодексу цивільного захисту, Земельного кодекс, а також до ЗУ «Про оренду землі», ЗУ «Про охорону земель», ЗУ «Про Тваринний світ».
Друзі, а як Ви вважаєте, чи необхідно було впроваджувати вищезазначені штрафи? Та чи сприятиме Законопроект №3526(у прийнятій редакції) зменшенню випадків підпалу екосистеми? Поділіться Вашою думкою…