Парламент продовжує поступово удосконалювати процедуру банкрутства.
Парламент продовжує поступово удосконалювати процедуру банкрутства. Відповідні два законопроекти №4409 та №4220 прийнято у першому читанні.
Що це означає?
Стосовно документу №4409, то він має більш суто технічний характер, адже основна його мета – усунути технічні неузгодженості, врегулювати спірні питання та узгодити деякі положення КУ «з процедур банкрутства».
Законопроект №4409 вносить зміни, що пов’язані з впровадженням автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність» та удосконаленням порядку добору арбітражних керуючих у справах про банкрутство.
Документ також визначає чіткі терміни для погашення вимог кредиторів та усунення можливості зловживань з боку арбітражного керуючого.
Що стосується Законопроекту №4220 то він має врегулювати деякі питання з процедури банкрутства, які виникли на період карантину. Автори законопроекту пропонують відкривати провадження у справах про банкрутство боржників юросіб за заявою кредиторів, з вимогою до боржника, яка з’явилося з 12.03.2020 р.
Документ уточнює, що для участі в дистанційних зборах кредиторів, підтвердження особи та повноважень учасників надаватимуться документи засвідчені ЕЦП. В Законопроекті №4220 деталізовано порядок проведення загальних зборів кредиторів у формі опитування, за умови належної ідентифікації отримувача кореспонденції.
Друзі, а що Ви думаєте про такі зміни? Та які питання з процедури банкрутства ще слід врегулювати? Поділіться Вашою думкою…