Парламент підтримав обовʼязок реєстрування в Єдиній судовій системі для юросіб.
Парламент підтримав обовʼязок реєстрування в Єдиній судовій системі для юросіб.
Відповідний законопроєкт №7574-д прийнято у другому читанні та в цілому.
Що це означає?
Прикінцевими положеннями проєкту Закону запропоновано встановити, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремій підсистемі (модулі), яка забезпечує обмін процесуальними документами, протягом тридцяти днів з дати опублікування цього Закону.
Наразі Закон ще не підписаний.
Окрім цього, законопроєкт №7574-д передбачає наступне:
у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху або повертатися, не приймаючись до розгляду судом, в залежності від виду процесуального документа;
забезпечити можливість для сторони направляти документи через ЄСІТС іншим учасникам справи, у разі наявності в них електронного кабінету.
З повним текстом проєкту можна ознайомитися за посиланням https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1798678