Парламент прийняв Законопроект №2051-1 про заборону на використання пластикових пакетів.
Парламент підтримав у другому читанні Законопроект №2051-1 про заборону на використання пластикових пакетів.
Що це означає?
Таким чином, в Україні буде обмежено обіг пластикових пакетів. Крім цього, автори Законопроекту №2051-1 запропонували встановити штраф до 8,5 тис. грн. за їх розповсюдження в Україні.
Що заборонять?
Згідно з документом, забороняються розповсюджувати в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
- Надтонкі пластикові пакети;
- Тонкі пластикові пакети;
- Оксоразкладні пластикові пакети.
Виключенням стануть тільки надтонкі пластикові пакети, які обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів,льоду для яких пакет є первинною упаковкою.
Як штрафуватимуть?
- За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів продавцями – передбачений штраф в розмірі від 100 до 200 НМДГ(1700-3400 грн.)
- За повторне порушення загрожує штраф від 200-500 НМДГ(3400-8500 грн.)
- При цьому за порушення з розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг – штраф складатиме 500-1000 НМДГ(8500 – 17 000 грн.)
- За повторне порушення протягом трьох років покарання складатиме від 1000-2000 НМДГ(17 000 – 34 000 грн.)
Друзі, а що Ви думаєте про таку заборону щодо пластикових пакетів? Та чи сприятиме це покращенню стану екологічної безпеки та благоустрою територій в Україні? Поділіться Вашою думкою…