Парламент скасував штрафні бали за порушення правил дорожнього руху.
Друзі, на минулому тижні в Парламенті проголосували за скасування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, які були зафіксовані в автоматичному режимі.
Відповідні норми містяться в законопроекті № 2809.
Що це означає?
Згідно до тексту прийнятого документу, депутати вирішили прибрати з Кодексу про адміністративні правопорушення стягнення у вигляді штрафних балів, які накладались на водіїв за порушення безпеки дорожнього руху, що фіксуються на спеціально встановлені камери МВС.
Іншими словами, депутати проголосували за те, щоб усі подібні штрафи оплачувалась одразу грошами, а не балами.
Варто нагадати, що раніше в Україні кожному громадянину, який має право керувати авто, щорічно з початку й до кінця року нараховувалось по 150 балів.
Якщо ж камера автоматично фіксувала правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, то спочатку з водія-порушника вираховували певну кількість штрафних балів, які передбачені відповідними статтями КУпАП.
Таким чином, з КУпАП будуть виключені – п. 21, ч.1. ст. 24 (Види адміністративних стягнень), ч. 2 ст. 27 (Штраф), ст. 271 (Штрафні бали), а також другі абзаци ч. 1 і ч.2 ст. 122 КУпАП.
Друзі, а що Ви думаєте про скасування штрафних балів? Чи знали Ви взагалі про їх існування та чи вираховували бали з Вас? Поділіться Вашою думкою…