Президент підписав Закон №3200 про обовʼязок реєстрування в Єдиній судовій системі для адвокатів, нотаріусів, та інших юросіб.
Президент підписав Закон №3200 про обовʼязок реєстрування в Єдиній судовій системі для адвокатів, нотаріусів, та інших юросіб.
Що це означає?
Прикінцевими положеннями Закону №3200 встановлено, що:
- адвокати;
- нотаріуси;
- приватні виконавці;
- арбітражні керуючі;
- судові експерти;
- державні органи;
- органи місцевого самоврядування;
- інші юридичні особи;
реєструють електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), яка забезпечує обмін процесуальними документами, протягом тридцяти днів з дати опублікування цього Закону.
Що ще?
Прийнятим Законом передбачається доповнити Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України положеннями, якими зокрема:
змінити термін «офіційна електронна адреса в ЄСІТС» на «електронний кабінет в ЄСІТС», що сприятиме правильному розумінню цього інструменту учасниками судового розгляду;
поширити обов’язок реєстрації електронного кабінету в ЄСІТС для всіх юридичних осіб;
у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху або повертатися, не приймаючись до розгляду судом, в залежності від виду процесуального документа;
забезпечити можливість для сторони направляти документи через ЄСІТС іншим учасникам справи, у разі наявності в них електронного кабінету.
З повним текстом Закону №3200 можна ознайомитися за посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/107/f527561n6.pdf
#адвокат #нотаріус #закон #ЄСІТС #виконавець