Програму щодо підтримки українців по частковому безробіттю планують розширити.
Друзі, на вчорашньому урядовому засіданні, Кабмін запропонував розширити рамки програми щодо підтримки українців по частковому безробіттю на період дії карантину в Україні.
Уряд схвалив відповідний проект закону та направить його до Парламенту для голосування.
Що це означає?
Варто почати з того, що дану програму Парламент затвердив ще на початку карантину, в квітні місяці.
Програма передбачає виплати українцям, відправленим у вимушений простій на підприємстві під час карантинних заходів.
Нагадаємо, що тоді Уряд виділив на відповідні компенсації майже 4,7 млрд. гривень.
Що хочуть змінити?
В Кабміні пропонують розширити рамки чинної програми не тільки на час дії карантину по коронавірусу, але і в разі будь-яких інших карантинних обмежень, якщо вони будуть.
Крім цього, Уряд хоче отримати повноваження самостійно визначати:
- порядок надання такої допомоги українцям;
- розмір допомоги (станом на сьогодні це 4723 грн);
- терміни надання компенсації;
- порядок повернення коштів.
Таким чином, якщо депутати підтримують відповідний законопроект, то Кабмін самостійно зможе змінювати схему щодо отримання грошей і суми компенсацій, без участі парламенту, що набагато простіше і швидше.
В Уряді також відмітили, що за допомогою даної програми вдалося зберегти близько 360 тисяч робочих місць. Станом на початок серпня, виплати по частковому безробіттю склали майже 2 млрд. грн.
Друзі, а що Ви думаєте про таку ініціативу Кабміну, щодо самостійного управління виплатами по тимчасовому безробіттю? Чи буде такий механізм розподілу коштів ефективним? Поділіться Вашою думкою…