Підписано Закон 3270-IX про цифровізацію роботи ОСББ.
Підписано Закон 3270-IX про цифровізацію роботи ОСББ.
Що це означає?
09.08.2023 року, Президент підписав Закон, який створює умови для цифровізації процесів управління багатоквартирними будинками, зокрема у діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Що зміниться?
Цифрові рішення
Закон закріплює можливість повідомляти співвласників про збори, ухвалені рішення, протоколи та інші питання управління спільним майном в електронній формі.
Наразі законодавство передбачає, що інформування здійснюється тільки особисто або рекомендованим листом;
Також передбачається можливість проведення зборів співвласників та загальних зборів ОСББ онлайн або в змішаному форматі (офлайн-онлайн).
Зараз такі збори проводяться виключно очно;
Окрім цього, законопроєкт робить можливим електронне голосування з використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
На сьогодні багатьом співвласникам будинків відмовляють у такій можливості, посилаючись на відсутність відповідної прямої норми у законах України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Ефективність управління
Закон затверджує чіткі вимоги до протоколу за підсумками зборів ОСББ.
Відсутність таких вимог у наявному законодавстві створює ситуації, коли реєстратори або судді неодноразово ставлять під сумнів юридичну вірність протоколів.
Як наслідок, це ускладнює, а інколи й унеможливлює роботу ОСББ.
Також Законом знижується поріг ухвалення рішень до 50%+ (крім окремих питань).
Ця зміна зумовлена тим, що багато мешканців пасивні і не зацікавлені в управлінні.
При цьому можливість передбачити у статуті конкретного ОСББ голосування по окремих питаннях у 2/3 голосів залишається.
Як запобіжник для зловживань встановлено верхню межу у 75%.
З повним переліком змін можна ознайомитися за посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3270-IX#Text
#осбб #загальні_збори #голосування #протокол #кеп