Україна приєднується до «митного безвізу».
Україна приєднується до «митного безвізу». Відповідні Закони про приєднання до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами та про приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту (далі – NCTS) – Президент підписав 30.08.2022 року.
Що це означає?
Прийняті документи розблоковують «митний безвіз» для швидкого переміщення товарів між Україною та 35-ма країнами Європейського регіону. Завдяки «митному безвізу» зменшиться кількість зловживань на митницях. Голова Уряду зазначив, що Україну приєднується до Конвенції з 01.10.2022 року. Україна стане 36-ю державою-учасницею Конвенцій.
Що це дасть бізнесу?
Зазначається, що після приєднання України до NCTS український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями:
- одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією);
- авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
- українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.
Ознайомитися з текстами Конвенцій можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/987_012#Text та https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2555-20