Україна та США запускають Фонд корисних копалин: нова ера інвестицій і відновлення.
Україна та США запускають Фонд корисних копалин: нова ера інвестицій і відновлення.
До кінця цього року має розпочати роботу Фонд корисних копалин, створений у межах українсько-американської угоди.
Про це повідомила перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко після перемовин із міністром фінансів США Скоттом Бессентом та представниками Корпорації з фінансування розвитку — головного партнера Фонду.
Уже в липні заплановано перше засідання ради директорів, на якому обговорять початковий капітал і затвердять інвестиційну стратегію на найближчі роки.
Цей Фонд — не просто новий фінансовий механізм. Це:
Платформа для стратегічного розвитку видобувної галузі в Україні.
Можливість залучення американських інвестицій у критично важливі сфери.
Крок до енергетичної незалежності та економічного відновлення країни.
Угоду про співпрацю було підписано у квітні після тривалих перемовин, які зробили умови максимально вигідними для України.
08 травня її ратифікувала Верховна Рада, а 23 травня — завершено всі необхідні процедури для запуску Фонду.
Частина фінансування відбуватиметься завдяки:
▪️ Ренті з нових ліцензій на видобуток,
▪️ Дозволам на використання надр,
▪️ Реалізації держчастки продукції в межах нових угод.
Україна відкриває нову сторінку у сфері надрокористування — прозору, інвестиційно привабливу та стратегічно важливу для майбутнього.
Разом із США ми інвестуємо не лише в ресурси, а й у майбутнє України!
#Інколанс #Incolanse #ОльгаДрачевська #OlhaDrachevska #ЮридичнаКомпаніяІнколанс #IncolanseLawFirm #IncolanseLawFirmUkraine #IncolanseLawFirmFrance