Уряд врегулював механізм «єдиного вікна» на митниці.
Друзі, зверніть увагу, що Уряд врегулював механізм «єдиного вікна» на митниці для міжнародної торгівлі. Відповідну Постанову КМУ № 971 було прийнято 21 жовтня.
Що це означає?
Як зазначив Глава Уряду, даний документ покликаний зменшити існуючі корупційні шляхи, так як всі дії митників реєструються в електронній системі.
Постанова затверджує порядок та нові інструменти електронної взаємодії з використанням механізму «єдиного вікна» між бізнесом, митними та іншими держорганами.
Робота «єдиного вікна».
Слід нагадати, що «єдине вікно» митниці розпочало свою роботу ще 4 роки тому. Завдяки його запуску в Україні була істотно спрощено ведення зовнішньоекономічної діяльності. У Мінфіні повідомили, що на сьогоднішній день, 100% імпортних операцій здійснюється за допомогою цього веб-сервісу – https://cabinet.customs.gov.ua/
Варто також зазначити, що на початку осені, бізнес неодноразово почав стикатися з затримкою митного оформлення вантажів, які були пов’язані з контролем митної вартості товарів.
Тоді це питання під свій контроль взяв Глава митної служби України, пообіцявши що у прозорого бізнесу не буде проблем з проходженням митного контролю. Проте остаточно проблему й досі не вирішено.
Друзі, а як Ви вважаєте, перевівши всі митні процеси в електронну форму, чи дозволить це нівелювати корупційну складову, що існує роками на митних кордонах України? Поділіться Вашою думкою…