Уряд затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків та зборів.
Друзі, на минулому тижні Уряд затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків та зборів.Про це йдеться в Постанові Кабміну № 321 від 29.04.20 року.
Відповідний єдиний рахунок буде введений з 1.01.21 року.
Що це означає?
Таким чином, з початку наступного року всі платежі (ЄСВ, ПДФО, відрахування в Пенсійний фонд, тощо) можна буде вносити однією сумою. Винятком стануть лише сплата ПДВ та акцизний податок за пальне і спирт. За допомогою єдиного рахунку, чиновники планують вирішити ряд технічних проблем, що виникали при перерахуванні платежів(переплати, помилково сплачені кошти) та оптимізувати діяльність податкових органів.
Як це буде працювати?
Згідно до Постанови – єдиний рахунок будуть відкривати в Казначействі на ім’я Державної податкової служби (далі – ДПС). З моменту внесення платником коштів на єдиний рахунок – обов’язок по сплаті податків і зборів вважається виконаним. В обов’язки ДПС буде входити щоденне формування реєстрів платників податків та їх передачу до Казначейства. В обов’язки Казначейства буде входити розподіл коштів між фондами і бюджетами, на підставі отриманих реєстрів.
Платник податків через свій кабінет, зможе переглянути реєстр, за яким ДПС сформувала його платіж та направила в Казначейство для розподілу. Окрім цього, в е-кабінеті платник податків самостійно зможе розподілити напрямок для сум, що були виплачені помилково або більше ніж необхідно.
Друзі, а що Ви думаєте про таке нововведення? Та чи спростись це життя для бізнесу ? Поділіться Вашою думкою…