Уряд пропонує припинити дію українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування.
Уряд пропонує припинити дію українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування. Згідно з розпорядженням КМУ від 04.10.2022 р. № 878-р до Парламенту подано та зареєстровано відповідний Законопрект №0170.
Що це означає?
Отже, Кабмін пропонує припинити дії міжнародного міжурядового договору з Республікою Білорусь(далі за текстом – РБ), що сприятиме прискоренню згортання економічних і фінансових зв’язків з РБ як державою-союзницею країни-агресора в повномасштабній війні проти України.
Нагадаємо, що відповідна Угода про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно, була ратифікована Парламентом 20.12.1994 року.
Що це дасть?
Представники Уряду пояснили, що припинивши дію вищезазначеної Угоди: Буде зупинено поповнення бюджету країни, що сприяє агресору, шляхом надання Україною пільгових умов оподаткування для резидентів РБ, що здійснюють діяльність в Україні. (Зверніть увагу, що після припинення дії Угоди до всіх доходів резидентів РБ, одержаних з джерел в Україні, буде застосована загальна ставка оподаткування − 15%, встановлена Податковим кодексом України, замість пільгової ставки, встановленої Угодою: 10% − на проценти);
Україна більше не буде зобов‘язана обмінюватися інформацією з РБ з податкових питань. Україна не буде втрачати кошти з бюджету через зарахування податку, сплаченого в рб резидентами України, що здійснюють діяльність у РБ.
Станом на ранок 06.10.2022 року Законопроект №0170 ще не прийнято, тож уважно будемо слідкувати за ситуацією.