Юридична компанія

9:00 - 18:00

Працюємо з Пн по Пт

+380970792155

Facebook

Instagram

YouTube

Уряд пропонує припинити дію українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування.

уникнення подвійного оподаткування.

Уряд пропонує припинити дію українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування. Згідно з розпорядженням КМУ від 04.10.2022 р. № 878-р до Парламенту подано та зареєстровано відповідний Законопрект №0170.

Що це означає?

Отже, Кабмін пропонує припинити дії міжнародного міжурядового договору з Республікою Білорусь(далі за текстом – РБ), що сприятиме прискоренню згортання економічних і фінансових зв’язків з РБ як державою-союзницею країни-агресора в повномасштабній війні проти України.

Нагадаємо, що відповідна Угода про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно, була ратифікована Парламентом 20.12.1994 року.

Що це дасть?

Представники Уряду пояснили, що припинивши дію вищезазначеної Угоди: Буде зупинено поповнення бюджету країни, що сприяє агресору, шляхом надання Україною пільгових умов оподаткування для резидентів РБ, що здійснюють діяльність в Україні. (Зверніть увагу, що після припинення дії Угоди до всіх доходів резидентів РБ, одержаних з джерел в Україні, буде застосована загальна ставка оподаткування − 15%, встановлена Податковим кодексом України, замість пільгової ставки, встановленої Угодою: 10% − на проценти);

Україна більше не буде зобов‘язана обмінюватися інформацією з РБ з податкових питань. Україна не буде втрачати кошти з бюджету через зарахування податку, сплаченого в рб резидентами України, що здійснюють діяльність у РБ.

Станом на ранок 06.10.2022 року Законопроект №0170 ще не прийнято, тож уважно будемо слідкувати за ситуацією.

Оставить отзыв

Leave a feedback

Залишити відгук