Уряд спростив процедура реєстрації земельних ділянок.
Друзі, зверніть увагу, що Уряд спростив процедура реєстрації земельних ділянок. Відповідну Постанову Кабміну було прийнято 3.06.2020 року.
Що це означає?
Таким чином, Уряд вирішив запровадити принцип екстериторіальності в держреєстрації земельних ділянок.
Тобто, вже завтрашнього дня – рішення щодо реєстрацію ділянки може бути прийняте будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Держземкадастру.
Що планують змінити?
Документ передбачає:
1️⃣.зменшення термінів реєстрації земельної ділянки до 7 робочих днів(раніше було 14);
2️⃣.реалізацію принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги.
Крім цього, документ має вирішити проблему, що була спричинена необхідністю неодноразових звернень заявників з заявами та документами через ЦНАП до Держкадастрових реєстраторів (у разі відмови в держреєстрації).
Що ще?
З 10 червня громадяни отримають можливість через ЄДПАП зробити онлайн замовлення, проведення та отримання результатів держекспертизи землевпорядної документації в е-формі. Зверніть також увагу, що тепер не потрібно буде отримувати супровідний лист від відповідного територіального органу Держгеокадастру перед направленням об’єкта експертизи в Центральний апарат.
Достовірність висновків державної експертизи будуть перевіряти через спеціальний QR-код.
Друзі, а що Ви думаєте про такі нововведення у сфері реєстрації? Поділіться Вашою думкою…